Přechod Brenty

Brenta je malé pohoří ležící mezi dolomity a Alpami. O Brentě se říká, že je dolomitštější než samotné dolomity. Tento neobyčejný kousek Itálie Vás uchvátí svou krásou, jedinečností i dechberoucími výhledy. Nás bude zajímat cesta, která je mezi zkušenými ferratisty a vysokohorskými turisty známá jako Via Delle Bocchette. Tato legendární trasa se skládá z celkem pěti ferrat, které můžeme v případě dostatku sil doplnit o lehčí výstupy či příjemnou horskou turistiku. Na tenhle zážitek rozhodně nikdy nezapomenete!

Brenta1

Program:

Den 1.: Odjezd z České republiky v ranních hodinách, přejezd do městečka Madonna di Campiglio v severní Itálii v provincii Trento. Nenáročná tůra na chatu Rifugio Graffer..

Den 2.: Zahájení přechodu zajištěnou cestou Sentiero Benini, která v roce 1972 konečně dokončila celý přechod a uzavřela tak poslední mezeru. Tato tůra nás přímo ideálně přivítá ve světě velkých hor a velkolepých scenérií ještě bez větších horolezeckých překážek. Na ferratu se přímo napojuje výrazně náročnější Sentiero Bocchette Alte, ale my sestoupíme a budeme nocovat na chatě Rifugio Tuckett.

Den 3.: Vrátíme se zpět na trasu a nastoupíme do zajištěné cesty Sentiero Bocchette Alte. Tato cesta je tou nejdelší, neodvážnější a nejtěžší v průběhu celého přechodu. Úzké římsy, bezedná hloubka a dramatická skalní krajina asi nejlépe charakterizují tuto část naší cesty. Požadavky na lezeckou techniku nám však stále umožňují vnímat okolní krajinu plnými doušky. Nocovat budeme na soukromé chatě Rifugio Alimonta.

Den 4.: Třetí den přechodu zahajujeme zajištěnou cestou Sentiero Bocchette Centrali, která je skutečnou slavností pro oko i duši. Po jejím přelezení nás ještě čeká zajištěná cesta Sentiero Brentari. Ta nás dovede až k našemu dalšímu nocovišti, kterým je chata Rifugio Silvio Agostini.

Den 5.: Zde se vydáme na závěrečnou pasáž naší cesty. Zajištěná cesta Sentiero Castiglioni nás za pomoci rovného tuctu žebříků provede přes 200 metrů vysokou strmou stěnu a umožní nám tak přechod k chatě Rifugio XII Apostoli. Zde strávíme poslední noc našeho treku.

Den 6.: Ráno sestup do údolí a odjezd z Itálie zpět do České republiky. Předpokládaný příjezd do Prahy kolem 19 hodiny.

Cena: 5500,- Kč

Cena zahrnuje:
Přípravu akce a kvalifikovaného a zkušeného horského průvodce a lezeckého instruktora
Zapůjčení kompletního vybavení pro zajištěné cesty
Seznámení se s materiálem a zaškolení správného a bezpečného způsobu jeho použití
Fotky z akce a fajn zážitky

Cena nezahrnuje:
Dopravu na místo – Doprava je buďto vlastní a sejdeme se na místě nebo je možnost jet společně s námi za příspěvek 1000,- Kč na naftu, Rakouskou dálniční známku a dálniční poplatky po Itálii
Ubytování v kempu – Od 40 do 50,- € / noc
Stravu – Každý si řeší sám

Kdy?

8. 8. – 13. 8. 2017

V případě, že Vám termín nevyhovuje a jste skupinka minimálně čtyř osob je možnost domluvit se na individuálním termínu a celou akci přizpůsobit Vašim možnostem

Kapacita akce je maximálně 10 osob

Vyhrazujeme si právo na změnu uvedených ferrat. Ferraty, které polezeme budou přizpůsobeny aktuální skupince v první řadě dle výkonnosti. Dále je možné přesný program upravit na základě požadavku konkrétních hostů.

Možnost přihlášení online se připravuje, prozatím se můžete přihlásit e-mailem volnou formou na info@exitone.cz a my Vás budeme kontaktovat s podrobnostmi.
Brenta2