Solná komora

Solná komora se nachází u našich jižních sousedů tedy v Rakousku. Jedná se o krásnou oblast se spoustou čistě modrých jezer ale i strmých skal a hor. Celá oblast je vlastně velmi výrazně ohraničena ze tří stran mohutnými horskými skupinami jako je masiv Dachsteinu nebo pohoří Totes Gebirge. V oblasti se nachází také vyhlášené termální lázně v Bad Goisernu, ale to už trošku odbíháme od tématu zajištěných cest.

Drachenwand1

Vydejte se s námi do tohoto krásného koutu Rakouska a zažijte něco na co budete ještě dlouho vzpomínat. Připravili jsme pro Vás nabitý třídenní program, který si, jak věříme naplno užijete. Ubytovaní budeme v kempu přímo v Hallstatu. Vyzkoušíte si lezení po zajištěných cestách a budete mít možnost stát se na okamžik i skutečnými horolezci a vyzkoušet si lezení na skále v pravém slova smyslu. To vše pod vedením zkušeného horského průvodce a horolezeckého instruktora.

Laserer1

Program:

Den 0.: Odjezd z České republiky v odpoledních hodinách, přejezd do Hallstatu a ubytování se v kempu.

Den 1.: Hned ráno se vydáme na cvičnou skálu kde si nejprve osvojíme práci s materiálem a lezení po zajištěné cestě. Následovat bude možnost horolezeckého okénka a lezení po skále jen za využití horolezeckého lana a vlastních sil. Odpoledne na nás čeká krásná vyhlídková městská ferrata Echernwand přímo nad městečkem Hallstat.

Den 2.: Ráno se přesuneme k jezeru Mondsee a vyrazíme na ferratu vedoucí na dračí stěnu. Ferrata Drachenwand nám nabídne nádherné výhledy, žebříky i strmé úseky. Mimo jiné se pyšní jednou velmi vzdušnou lávkou a lavičkou s nádherným výhledem do okolí i na již zmííněnou lávku přímo ve stěně.

Den 3.: Parádní výlet do hor zakončíme ferratou přímo nad jezerem Gossausee. Precizně vyrobená zajištěná cesta Laserer Alpin klettersteig Vám bude odměnou za vše co jste se během akce naučili a mimo jiné nám nabídne i pohled na majestátní Dachstein z východní strany. Po jejím zdolání nás čeká přesun zpět do naší vlasti. Předpokládaný návrat je kolem 18 hodiny do Prahy.

Cena: 3000,- Kč

Cena zahrnuje:
Přípravu akce a kvalifikovaného a zkušeného horského průvodce a lezeckého instruktora
Zapůjčení kompletního vybavení pro zajištěné cesty a v případě horolezeckého okénka i vybavení pro lezení
Seznámení se s materiálem a zaškolení správného a bezpečného způsobu jeho použití
Fotky z akce a fajn zážitky

Cena nezahrnuje:
Dopravu na místo – Doprava je buďto vlastní a sejdeme se na místě nebo je možnost jet společně s námi za příspěvek 600,- Kč na naftu a Rakouskou dálniční známku
Ubytování v kempu – Za auto se vkempu platí 5,- € / noc, Stan stojí 6,- € / noc a za jednu osobu se platí 9,90,- €. Cena zahrnuje místní poplatek, internet, sprchy s teplou vodou a samozřejmostí je WC
Stravu – Každý si řeší sám

Kdy?

13. 7. – 16. 7. 2017

V případě, že Vám termín nevyhovuje a jste skupinka minimálně čtyř osob je možnost domluvit se na individuálním termínu a celou akci přizpůsobit Vašim možnostem

Kapacita akce je maximálně 10 osob

Vyhrazujeme si právo na změnu uvedených ferrat. Ferraty, které polezeme budou přizpůsobeny aktuální skupince v první řadě dle výkonnosti. Dále je možné přesný program upravit na základě požadavku konkrétních hostů.

Možnost přihlášení online se připravuje, prozatím se můžete přihlásit e-mailem volnou formou na info@exitone.cz a my Vás budeme kontaktovat s podrobnostmi.

Gossausee
Laserer2
Drachenwand2
Obertraun